Продайте швидше: які доларові купюри не приймуть в банках та в обмінниках
У Національному банку України розповіли, які купюри можуть стати проблемними.
В українських банках та обмінниках відмовляються приймати доларові купюри, що були випущені до 1996 року, а також банкноти з певними ушкодженнями. У таких випадках банкноти можуть бути направлені на обмін в іноземний банк через процес інкасо.
Згідно з роз'ясненням Національного банку України, банки приймають пошкоджені купюри для обміну з банками-респондентами за кордоном. Процес обміну може зайняти до 18 місяців, але варто враховувати, що ця послуга супроводжується витратами до 30% номінальної вартості купюри.
Інкасо може бути використано для обміну таких пошкоджених купюр:
- які пошкоджені вогнем, водою, хімікатами;
- банкноти, що розірвані на частини;
- якщо купюра має пошкодження захисних елементів;
- забрудненні банкноти при просвічуванні ультрафіолетовим світлом.
Отримати миттєвий обмін такої валюти в обміннику або банку неможливо. Деякі банки не надають послуги інкасо, що ускладнює процес обміну. Рішення про те, чи задовольняє банкнота один з вищезазначених критеріїв, залежить від працівника каси.
В результаті одну й ту саму банкноту в одному банку можуть обміняти, а в іншому – запропонувати відправити на обмін.
Якщо є сумніви, що купюра справжня, її відправляють на безкоштовну експертизу до Нацбанку.
Обмін валюти через процедуру інкасо може зайняти до 18 місяців, а комісія за цю послугу може становити приблизно 30% від номінальної вартості валюти. Крім того, можуть виникнути проблеми з обміном доларів, випущених у 1996 році.
Варто зазначити, що після 1996 року дизайн та захисні елементи американської валюти були змінені. Однак, всі випущені долари (незалежно від року випуску) є дійсними. На практиці, багато обмінників та банків відмовляються приймати старі банкноти або вимагають додаткову комісію за їх обмін.