• Головна
  • Гроші не допоможуть: у МВС посилюють контроль за складанням теоретичного іспиту для водіїв
09:00, 22 травня 2023 р.
Надійне джерело

Гроші не допоможуть: у МВС посилюють контроль за складанням теоретичного іспиту для водіїв

Гроші не допоможуть: у МВС посилюють контроль за складанням теоретичного іспиту для водіїв

Щоб складання іспитів було законним, керівництво МВС розширило наявність технічних засобів. Екзаменаційна діяльність в сервісних центрах МВС буде змінена.  

Про це розповів Микола Рудик - начальник Головного сервісного центру МВС.

Будуть змінені технічні умови класів, в яких складаються теоретичні іспити та екзаменаційних автомобілів для складання практичного іспиту.

Ми хочемо забезпечити максимально прозорі умови складання теоретичного і практичного іспитів у сервісних центрах МВС. Щоб отримання посвідчення водія для громадян стало доступніше. Щоб ніхто не міг втручатись, відволікати кандидатів у водії або впливати на їх результат. Якщо кандидат у водії знає правила дорожнього руху, то він отримає посвідчення водія. Так би мовити: "Знаєш — успішно складаєш", "Не знаєш — не допоможуть, - дав розʼяснення Микола Рудик.

Нові зміни теоретичного екзамену на знання ПДР:

  • записатись на здачу практичного іспиту потрібно буде онлайн, оскільки талон на попередній запис можна буде отримати через сайт Головного сервісного центру МВС, а не тільки в приміщенні МВС через термінал, як це є зараз;
  • подати заяву на оскарження результів іспитів можна буде на протязі 30 днів, а не так, як на сьогоднішній день - до 3 днів;
  • розширеною буде відеофіксація, тому можна буде чути і бачити, як проходить іспит - у класах для теоретичної здачі буде 4 камери спостереження, які перехресно зніматимуть та фіксуватимуть у приміщенні навіть звук;
  • у класах, де будуть складатися екзамени, також буде встановлено розпізнавання обличчя Face-ID.

Без змін лише залишається можливість необмежено перездавати теоретичний іспит протягом року. Екзаменаційні автомобілі для складання практичного екзамену будуть оснащені відеокамерами для спостереження під кутом огляду 360° та звукозапису.

Таким чином можна буде спостерігати, в якому положенні знаходяться руки і ноги кандидата у водії, а також екзаменатора. Також буде встановлений трекер автомобіля, який буде фіксувати рух на екзаменаційному маршруті.

Ці нові зміни дають можливість кандидатам у водії більший шанс оскаржувати результати іспитів у сервісних центрах МВС. А ще буде змінено кількість спроб для перездачі практичного іспиту.

На даний час майбутні водії можуть лише три рази перездавати екзамен, а за новими правилами, кількість буде необмеженою протягом двох років.

Ми плануємо поступово впроваджувати ці зміни. Починаємо з експерименту. Він розпочнеться 1 червня цього року та буде проводитися в чотирьох регіонах: Київська, Вінницька, Одеська та Львівська області перші візьмуть участь у пілотному проєкті. Надалі ми проаналізуємо всі складнощі, що виникатимуть під час цього експерименту та поступово, до кінця цього року, плануємо масштабувати проєкт по всій Україні, — наголосив начальник Головного сервісного центру МВС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ПДР #іспити #складання
Оголошення
live comments feed...