Готуємо смачний вітамінний суп із кропивою: 2 хитрощі допоможуть зберегти користь зелені у страві
Мабуть вже всім відомо, що кропива містить велику кількість корисних речовин. Дієтологи розповідають, що аскорбінової кислоти у ній значно більше, ніж містять ягоди чорної смородини.
Також кропива має такі вітаміни як В і А, які поліпшують обмін речовин, налагоджують зір, посилюють імунітет та покращують стан шкіри, якщо цю рослину регулярно вживати.
Отже, в який період можна використовувати кропиву для супу, і як готувати цю страву, щоб вона була смачною.
Важливо знати: якщо суп буде із м'ясом, то кропиву краще збирати з травня по липень. Зривати потрібно не весь кущ, а тільки верхню частину, оскільки там концентрується найбільша кількість корисних речовини.
Щоб молода кропива зберегла якнайбільше вітамінів та корисних речовин, потрібно її якомога менше піддавати термічній обробці, або краще взагалі цього не робити.
Максимальний час варіння кропиви - 3 хвилини. Тому цю рослину у суп потрібно додавати в кінці. Для зберігання в ній вітаміну А, нарізати кропиву треба керамічним ножем, або рвати руками. Завдяки цим двом хитрощам страва збереже всю свою користь.
Класичний суп з кропивою та куркою
Інгредієнти для приготування:
- курячі ніжки - 2 шт;
- пучок кропиви;
- картоплини - 3 шт;
- цибулина - 1 шт;
- морквина - 1 шт;
- яйця варені - 3 шт;
- пучок кропу;
- сіль.
Перед тим, як готувати суп з куркою і кропивою, потрібно зварити бульйон. Для цього курячі гомілки потрібно викласти в каструлю, залити водою і поставити на невеликий вогонь.
Паралельно слід одягнути рукавички, ретельно помити кропиву щоб не залишати піску, комах та бруду. Переложити її в глибоку тарілку та облити окропом. В гарячий рідині кропиву слід залишити на 25 хвилин. Це допоможе позбутися гіркоти та печіння з кропиви.
Далі, окріп потрібно злити, а рослину руками віджати, щоб не було зайвої рідини, і дрібно нарізати. Таку ж процедуру треба зробити з кропом.
З бульйону слід зібрати зайву піну, зменшити вогонь та варити його 30-40 хвилин при закритій кришці. Моркву, картоплю та цибулю почистити, нарізати кубиками відповідного розміру.
Відварені яйця також потрібно подрібнити. Після того, як бульйон буде готовий, треба до нього додати картоплю, а через дві хвилини цибулю та моркву, і накрити кришкою та залишити на 15 хвилин.
Далі додати яйця, дочекатися доки бульйон закипить. Покласти в каструлю зелень, та знову почекати до закипання, і вимкнути вогонь. Під закритою кришкою потрібно дати страві настоятися 10 хвилин, а потім можна подавати суп з кропиви.