Ваш смартфон може вибухнути: переконайтеся, що ви дотримуєтеся всіх правил безпечної експлуатації
По кілька разів протягом тижня стрічки інформаційних порталів розповідають про те, що черговий смартфон вибухнув у руках власника. З кожним таким випадком, така компанія, як Apple, проводить розслідування та враховує всі минулі помилки.
Проте, якийсь інший не такий відомий бренд, у разі неправильної експлуатації може становити небезпеку. Наслідки для самої людини та майна можуть бути сумними, якщо вибухне акумуляторна батарея в смартфоні.
Існують деякі поради, за якими можна не допустити такого випадку. Вони є дієвими як для смартфона, так і для планшета.
Потрібно слідкувати, чи не нагрівається пристрій
Якщо ґаджет нагрівається, то він може вибухнути. Під впливом високої температури прискорюються хімічні реакції, які відбуваються всередині акумуляторної батареї. Потрібно дати час на охолодження.
При нагрітому смартфоні чи планшеті не варто грати в ігри або дивитися фільми, тим більше, якщо він підключений до зарядного пристрою. Це дуже небезпечно!
Також слід час від часу перевіряти чи девайс не нагрівається у сплячому режимі. Такий випадок вже був, коли під час повного встановлення оновлень смартфон почав диміти.
Не можна тримати пристрій на сонці та приміщенні, де висока температура. Якщо він є сильно нагрітий, то не потрібно ним користуватися до того часу, поки не охолоне, та вимкнути живлення.
Під подушкою тримати смартфон теж не рекомендується, особливо коли він підключений до зарядки. Не можна нічим накривати пристрій.
Заряджайте оригінальними блоками живлення
Найкраще підходить зарядний блок, який іде в комплекті зі смартфоном. На сьогоднішній день буває так, що виробники не кладуть в коробку блок живлення.
В такому випадку існує універсальне зарядне, яке можна купити за середньою ціною. Перш, ніж обрати блок живлення, слід прочитати відгуки про нього. Також можна тимчасово заряджати ґаджет через комп'ютер чи інший пристрій з USB портом.
Не варто користуватися публічними USB розетками, а краще купити Power bank - портативний акумулятор, та заряджати від нього. А сам Power bank може заряджатися від публічної USB розетки.
Слідкуйте за механічними пошкодженнями корпусу пристрою
Також відомий випадок, коли дівчина тримала алюмінієвий смартфон у задній кишені джинсів. Вона не вдало сіла. Внаслідок викривлення смартфон через 10 хвилин загорівся тому, що був пошкоджений акумулятор.
Пристрій, який має пошкоджену геометрію корпусу, використовувати не можна. У ньому може бути пошкоджена батарея, і це в багатьох випадках може спровокувати загоряння або вибух батареї. Якщо помічено, що гаджет “здувся” - це означає, що батарея сильно деформована.
Кілька додаткових порад
Щоб уникнути вибуху девайсу, краще купувати їх у перевірених брендів, оскільки відомі виробники суворіше відносяться до браку своєї продукції, ніж маловідомі фірми.
Неодноразово були випадки, коли загорялися пристрої без вище перелічених причин. Але проблема якраз була у наявності браку акумуляторної батареї.
Слід пам'ятати, що можна знизити енергоспоживання, а отже й нагрівання пристрою під час заряджання. Щоб цього досягти - можна вимкнути ті функції, які на даний момент не використовуються, а саме: яскравість екрану, bluetooth, wi-fi і гучність звуку.