Фальшиві гривні: з купюрами якого номіналу слід бути особливо обережними
Все частіше українці натрапляють на підроблені банкноти.
В Нацбанку нагадали, що з початком війни фальшивомонетники не припинили свою злочинні дії та продовжують підсовувати українцям несправжні банкноти. Так, за інформацією відомства, протягом 2022 року на 1 млн справжніх купюр припало близько 2,2 підроблених.
І хоча останній час активність аферистів дещо знизилась, та ймовірність отримати на руки фальшиві гроші все ще досить висока.
Особливу увагу в НБУ радять звертати на 500-гривневі купюри старого зразка. Саме їх зловмисники підробляють найчастіше. За даними Нацбанку, це - 39% від загальної кількості вилучених підробок у 2022 році. Трохи меншою популярністю у фальшивомонетників користуються банкноти номіналом у 200 і 100 грн.
У НБУ закликали українців проявляти прискіпливішу увагу до купюр, які їм трапляються: зокрема, перевіряти їхню справжність методом дотику. Пальцями можна перевірити рельєфність банкноти, а розмістивши її проти світла роздивитися водяні знаки, - нагадали в Нацбанку.
Також, за словами експертів, протестувати банкноту можна за допомогою зміни кута її нахилу. При цьому, зображення на банкноті, виконані оптично-змінними фарбами, змінюють колір під час розгляду банкноти під різними кутами зору і мають кінетичний ефект (під час зміни кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки).
Крім того, слід пам'ятати, що полімерна захисна стрічка відповідного кольору містить зображення цифрового позначення номіналу банкноти та графічного знаку гривні, - зазначає регулятор.
Нагадаємо, виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання під час продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що є в паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років із конфіскацією майна.