У чому небезпека гель-лаку: аргументують експерти
Манікюр – це не про те, яким кольором покриті ваші нігті, а про те, чи здорові та доглянуті вони.
Гель-лак з'явився більше 10 років тому і здійснив справжній прорив у сфері краси, поєднавши в собі характеристики гелю для нарощування нігтів та звичайного лаку. Завдяки цьому чудо-винаходу жінки нарешті отримали манікюр мрії: той, який не псують домашні клопоти та який протягом кількох тижнів зберігає свій акуратний та свіжий вигляд. Багато жінок і досі не можуть обійтися без цього стійкого покриття: адже це так зручно та красиво. Проте, чи безпечно? Розібратися в питанні допоможе подолог Тетяна Адаменко.
Багато хто вважає основною шкодою гель-лаку той факт, що під товстим покриттям нігті не дихають і їм потрібно давати відпочивати. Проте чи потрібен відпочинок нігтьовим пластинам, якщо вони складаються з мертвих клітин? Очевидно, що ні.
Проблема тут в іншому. І полягає вона у використанні спеціальних ультрафіолетових ламп.
Лампи для закріплення покриття бувають двох типів: UV і LED, проте вони обидві використовують ультрафіолетове випромінювання. Вони виділяють UVA-промені, які можуть викликати опік нігтьової пластини. Ці промені сильно ушкоджують нігті і в цьому випадку йдеться вже не про красу, а про здоров'я — каже подолог.
Про опіки нігтьової пластини свідчать:
- відчуття печіння (може виникнути ще під час сушіння під лампою)
- зміна кольору нігтьової пластини на червоний чи жовтий
- нариви на пальцях
- больові відчуття
Якщо ви зіткнулися хоча б з однією ознакою опіку, слід негайно звернутися за допомогою до фахівця, адже без належної допомоги негативні наслідки та больові відчуття тільки посилюватимуться.
Пошкодження нігтьової пластини
Причин може бути кілька. По-перше, безпечно ходити з покриттям можна не більше двох тижнів. По-друге, нігтьова пластина може постраждати внаслідок неправильного зняття покриття або використання неправильних інструментів.
Сучасні майстри спилюють покриття за допомогою різних фрез, які через неакуратність можуть пошкодити нігті.
Безпечніше знімати гель-лак, як раніше, за допомогою фольги та засобів для зняття лаку. Так реально зняти не тільки лак, а й базове покриття, яке взагалі не рекомендують спилювати за допомогою апарату, бо є ризик спиляти половину пластини. Саме тому ваші нігті стають ламкими і тонкими, а не через покриття, — зазначає фахівчиня у галузі подології Тетяна Адаменко.
Оніхолізис
На жаль, поява грибка після використання гель-лаку – все ще досить поширене явище. Оніхолізис характеризується повним або частковим відшаруванням нігтя від м'яких тканин, а також зміною кольору нігтя — на жовтий, білий або коричневий. Під нігтем може накопичуватися волога, з'являється пліснява та грибок, але через те, що ви постійно носите щільне покриття з гель-лаку, то цього просто не помічаєте. Саме тому слід двічі на місяць знімати покриття, щоб бачити реальну картину.
Відшарування нігтя пов'язане також із використанням лампи для сушіння. Під час сушіння верхній шар лаку стискається, з'являється гіпоксія, яка і призводить до відшарування пластини від нігтьового ложа — пояснює Тетяна.
Відшарування можуть спровокувати ще такі фактори як:
- травмування нігтя
- неякісний манікюр
- низьку кваліфікацію майстра манікюру
- не продезінфіковані інструменти
- неякісний гель-лак (якщо минув термін придатності)