Фіксований курс долара скасують: як це вплине на обвал гривні
Нацбанк поступово зніматиме обмеження на валютному ринку. Апогеєм цього процесу стане остаточна лібералізація ринку валют і повернення до долара з непостійним курсом. Девальвація гривні при такому розкладі неминуча, повідомляють Патріоти України.
Важко спрогнозувати, наскільки зросте курс долара. Можливий розвиток ситуації на валютному ринку прокоментував глава департаменту R&D Capital Times Артем Щербина.
Нацбанк буде змушений відмовлятися від фіксованого курсу долара. Вільний ринок валют – одна з умов, висунутих перед Україною МВФ. Звичайно, відмова від фіксованого курсу долара не відбудеться відразу. Нацбанк поступово зніматиме обмеження на ринку, перш ніж остаточно відпустить долар на волю, – зазначає експерт.
За словами пана Щербини, вже до кінця нинішнього року НБУ, ймовірно, просунеться на шляху лібералізації валютного ринку, а саме:
- дозволить юридичним особам обслуговувати свої боргові зобов'язання у валюті;
- запровадить продаж безготівкової валюти за ринковим курсом;
- зменшить облікову ставку до діапазону 20-23% річних.
Вжиті заходи уже наступного року допоможуть повернути валютному ринку повну свободу. Якщо не буде форс-мажорів, звичайно.
Поки ми знаходимося в лещатах, але зняття обмежень впливатиме на валютний ринок. Дуже довго у нас були обмеження, і ми не знаємо, як він відреагує, коли їх буде знято, яким буде попит на валюту, - каже Щербина.
Навряд чи хтось зможе зробити точні прогнози щодо того, як поведе себе валютний ринок, яким буде курс долара, і наскільки просяде гривня. Проте, немає жодних сумнівів у трьох фактах: гривня просяде, курс долара зросте, темп інфляція стане швидшим.
Артем Щербина прогнозує, що за підсумками 2024 року курс долара становитиме близько 43 гривень. Це відчутно вище за теперішній курс, проте зовсім не критично.