• Головна
  • Вода у пляшках, фільтрована чи з бювету: розʼяснення фахівця, яку воду не слід пити
09:55, 31 травня 2023 р.
Надійне джерело

Вода у пляшках, фільтрована чи з бювету: розʼяснення фахівця, яку воду не слід пити

Вода у пляшках, фільтрована чи з бювету: розʼяснення фахівця, яку воду не слід пити

Хтось дотримується правила вживати воду виключно з бювету, інші вважають, що потрібно пити фільтровану воду вдома, а дехто п'є із колодязів.

Олена Сидоренко - експерт з якості продуктів розповіла, що вода з бювету є найкращою для вживання, оскільки вона надходить з підземних джерел на глибині від 100 м і більше.

Фахівчиня наголосила на тому, що таку воду не варто зберігати у пластиковій тарі та пити її протягом кількох днів. Рідину потрібно зберігати у скляній посудині та спожити протягом доби.

Безпечність води з бювету

Якість такої води залежить від того, які підприємства знаходяться поряд, та коли була відкрита свердловина. Під час проходження трубами вода може забруднитися. Тому бювет моє вчасно обслуговуватися.

Інформація про стан води має бути вказана на табличці біля кожного бюветного комплексу. Якщо вона має якийсь сторонній запах або колір та немає інформації про неї, то пити таку воду не варто. Норма водневого показника становить від 6.5 до 8.5.

Свою користь вода зменшує під час кип'ятіння. Тому якісну воду краще споживати без обробки.

Вода з колодязя

Така вода знаходиться на невеликій глибині, і тому є більш технічною. Експертка не радить її пити.

Згідно моніторингу, у стічні води, які забруднюють колодязі, потрапляють шкідливі речовини, добрива та гербіциди, якими обробляють поля. Тому таку воду потрібно обов'язково перевіряти.

Фільтрована вода

Проходячи через фільтр, вода очищується і на виході стає знесоленою, тобто втрачає свої біологічні цінності. Дослідження показали, що вона містить меншу норму натрію, калію та кальцію.

Вода, яка є занадто очищеною, не приносить організму користі і може викликати різні проблеми зі здоров'ям. Вона поступово буде вимивати з організму поживні речовини. Експертка не рекомендує вживати її щодня. Цю воду потрібно додатково мінералізувати.

Магазинна вода у пляшках

Якщо це справжня природна мінеральна вода, то вона не піддається обробці. Розливається біля джерела. Рідина має бути безпечною (столова або з лікувальними властивостями) та з оптимальним набором мікроелементів.

У пляшки оброблену воду можуть набирати навіть з водогону або з підземних джерел. Після очищення її фасують у тару. Така вода не має жодних корисних властивостей, які є у природній мінеральній воді.

У пластиковій пляшці варто купувати воду, яка була розлита не пізніше ніж за три місяці. Найкращою є та вода, яка зберігається у скляній прозорій тарі, як було згадано раніше. А ПЕТ-пляшки використовувати повторно не можна, оскільки пластик містить небезпечні канцерогени та інші хімічні речовини, які переходять у воду.

Не рекомендується зберігати воду у пластикових пляшках на сонці, а вміст відкритої тари слід використати за 24-36 годин.

Вода з-під крану

За словами фахівців, вода з-під крану є безпечною тому, що вона знезаражується. А щоб очистити її від хлору, можна використати побутові глечики. Проте цінності така вода немає, оскільки вона є обробленою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вода #бювету #пляшках #фільтрована #найкраща
Оголошення
live comments feed...