Скелети, яким понад 300 років: археологи досліджують старий Поділ у Черкасах
В середмісті поблизу Долини троянд відновлено розкопки. Археологам вдалося розкопати рештки, яким понад триста років. Частина з них - дитячі. Після того, коли їх дослідить антрополог, інформації буде більше.
Про це розповів керівник експедиції Дмитро Куштан.
Розкопки ведуться в історичному центрі міста - черкаському Подолі.
Минулий рік нам дав багато цікавого археологічного матеріалу, який стосується ранньої історії міста. З кінця 14 по 18 сторіччя, велика кількість знахідок – це і керамічний посуд і пічні кахлі, монети, кулі, – розказав керівник експедиції Дмитро Куштан.
Особливо цінними знахідками є поховання, яких розкопано вже 150.
За словами Дмитра Куштана, поруч була розташована стара деревʼяна Святотроїцька церква, яку збудували у 1671 році.
Сьогодні робота археологів полягає у відкопуванні та збиранні людських решток.
Тут дуже багато дитячих поховань. В ті часи була досить висока смертність, – додав дослідник.
фото: "Археологічні розкопки старого Подолу у Черкасах"
Антропологом вже обстежено 50 людських скелетів. За його словами, стан суглобів та кісток вказує на те, що люди важко працювали, а рівень медицини був низьким у ті часи.
Чим ближче археологи підступають до церкви, тим щільнішими є поховання, як розповів керівник експедиції. За межами паркану знаходиться частина старого цвинтаря.
Археологи також знаходять кераміку кінця 14 - початку 15 століття. Цей період належить до перших десятиліть існування міста Черкаси.
Пан Куштан повідомив про те, що після проведення аналізу все буде знаходитись в музеї Середньої Наддніпрянщини. Кістки будуть перепоховані на новому місці спочинку.