У літніх таборах Черкас перебуває близько 4 500 дітей
На базі 23 шкіл міста запрацювали цього року літні табори. Протягом двох тижнів дітям пропонують брати участь у спортивних змаганнях, заняттях для розвитку та флешмобах, а також проводять тематичні майстер-класи та екскурсії.
За інформацією Черкаського департаменту освіти та гуманітарної політики, пришкільні табори бувають 2 видів: повного і неповного робочого дня. Перший включає в себе 8-годинне перебування дитини з триразовим харчуванням та денним відпочинком, другий - 4 години без харчування.
Уперше для черкаських школярів відкрила цього року двері наукова школа "ФОТОН-2023". Сьогодні її відвідує понад півсотні учнів 8-9 класів. Тут діти мають змогу здобути нові знання з математики, природничих і технічних наук, познайомитися зі специфікою профпідготовки у закладах вищої освіти та приміряти на себе різні види фаху.
Завдяки інтерактивній формі проведення занять навчальний заклад максимально враховує індивідуальні особливості всіх учнів, їх інтереси, досвід і бажання, мотивує та дозволяє розвиватися.
Щоранку наші відвідувачі проводять психологічне ресурсне заняття. Упродовж дня діють кілька локацій за напрямами: фізика, історія, брейн-ринг, тренінг, спортивний майдан з ігрових видів спорту, – розповідає заступник директора з навчально-виховної роботи та керівник літньої наукової школи Наталія Бобкова. – У дітей багато екскурсій до вищих навчальних закладів, де вони знайомляться з різними технічними спеціальностями і напрямами.
Ще у 28 закладах освіти Черкас функціонують мовні табори. Їх відвідують понад 1200 учнів 6-8 класів. Одночасно з відпочинком діти покращують рівень володіння чотирма іноземними мовами: англійською, французькою, німецькою та іспанською. Заняття для них проводять вчителі та старшокласники закладу, студенти Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та носії мов зі Сполучених Штатів Америки.
У ці складні часи хочеться подарувати нашим дітям більше позитиву, особливо під час канікул, – зазначила заступниця Черкаського міського голови Анастасія Чубіна. – Ми перевіряємо роботу наших таборів, і бачимо, що задоволені і діти, й батьки, адже впродовж 14 днів тут можна одночасно відпочити і набути нових знань. Зазначимо, що робота всіх пришкільних таборів проводиться з врахуванням вимог воєнного стану та дотриманням безпекових рекомендацій.