Які пільги можуть отримати учасники бойових дій: комунальні послуги і не тільки
Ризикуючи власним життям, чимало відважних чоловіків та жінок захищають сьогодні Україну на фронті.
Натомість держава намагається всіляко підтримувати учасників бойових дій (УБД) та їхні сім’ї. У Законі України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" йдеться про чималий список пільг.
Зокрема, на законодавчому рівні встановлені знижки на оплату комунальних послуг. Про порядок отримання цих та інших пільг у 2023 році розповіли спеціалісти Безоплатної правової допомоги.
Пільги для УБД на комунальні послуги 2023
Надається чимало пільг на оплату комунальних послуг для УБД та їхніх сімей.
Зокрема, 75% знижки на плату за:
- користування житлом;
- користування комунальними послугами;
Знижка надається на 21 кв. метр опалювальної площі на кожного, хто постійно проживає у будинку й має пільгу. Додаткові пільгові 10,5 кв.м передбачені на сім’ю.
- паливо для осіб, які проживають у будинках без центрального опалення;
- користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі. Така пільга надається сім’ям, які складаються лише з непрацездатних осіб.
Подвійний розмір нормативної опалювальної площі — це 42 кв.м на кожного, хто має пільгу, та додаткові 21 кв. метр на інших членів сім’ї.
Забезпечення житлом та земельними ділянками
Учасникам бойових дій, яким потрібні кращі житлові умови, в першу чергу повинні забезпечити житлом та земельною ділянкою для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
Також у якості пільги може бути проведено ремонт будинку або квартири.
- Особи, які отримали поранення: контузію або каліцтво під час бойових дій, забезпечуються житловою площею через два роки після становлення на квартирний облік.
- Учасник бойових дій може одержати позику на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житлових будинків і подвірних будівель, дачних будинків з погашенням за десять років, починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва.
- Першочергове право на вступ до житлових кооперативів, кооперативів з будівництва та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічне обслуговування, садівницьких товариств.
Зв’язок
Також надаються пільги УБД на позачергове користування усіма послугами зв’язку та позачергове встановлення квартирних телефонів на пільгових умовах.
Пільгова оплата здійснюється у розмірі 20% від вартості основних тарифів та 50% ― додаткових послуг. Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50% від дійсних тарифів.
Як отримати пільги
Щоб отримати відповідні пільги на житлово-комунальні послуги, потрібно мати оформлений статус УБД та звернутися до будь-якого Пенсійного фонду України з такими заявами:
- про внесення особи до ЄДАРП (Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги);
- про встановлення пільги.
Якщо часу на візит до сервісного центру Пенсійного фонду немає, заяви можна подати через:
- Нову пошту;
- особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України;
- застосунок Дія, якщо є Дія. Підпис.
На тверде паливо або скраплений газ можна отримати пільги у монетизованій формі. Щоб це зробити, потрібно подати дані у Пенсійний фонд про банківську установу, куди держава надсилатиме кошти. Також монетизовану виплату можна отримувати через відділення поштового зв’язку.