• Головна
  • Черкаський науковець розповів про різницю між Чорнобильською катастрофою та можливими наслідками теракту на ЗАЕС
10:00, 30 червня 2023 р.
Надійне джерело

Черкаський науковець розповів про різницю між Чорнобильською катастрофою та можливими наслідками теракту на ЗАЕС

Черкаський науковець розповів про різницю між Чорнобильською катастрофою та можливими наслідками теракту на ЗАЕС

Можливий теракт на ЗАЕС призведе до серйозних наслідків, однак вони будуть не такими страшними, як після аварії у Чорнобилі в 1986 році.

Про це у коментарі "Про все" розповів доктор технічних наук, доцент кафедри фізики Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького Анатолій Виноградов.

Науковець запевнив у тому, що такий тип вибуху, який відбувся на Чорнобильській АЕС, є неможливим на ЗАЕС. Наслідки можуть бути серйозними, але не настільки.

Анатолій Виноградов пояснив, що ці станції мають різні типи реакторів. Чорнобильські мали низку недоліків. У Запорізьких реакторів ці недоліки повністю усунені та є неможливим неконтрольоване зросання потужності енерговиділення в активній зоні реактора.

Фахівець переконаний у тому, що наслідки можливого теракту на ЗАЕС будуть залежати від масштабів та характеру пошкоджень.

Зі слів пана Анатолія, якщо відбудеться зовнішній вибух поряд з енергоблоком, то можливим є часткове руйнування та порушення герметичності. Певна кількість радіоактивних речовин може потрапити у навколишнє середовище. Та це буде забруднення радіусом у декілька кілометрів.

У випадку, якщо всередині енергоблока в близькості до реактора буде закладено бгатотонну вибухівку, то вибух буде мати більш серйозніші наслідки. Та всеодно зона забруднення не перевищить кілька десятків кілометрів.

Доктор наук зауважив, що 5 із 6 реакторів знаходяться в стані "холодного зупину", а це є позитивним чинником. При цьому ланцюгова реакція поділу атомних ядер зупинена. Загрозливими є лише елементи, які виділяють тепло та містять збагачений уран, а також вода першого контуру.

Як розповів Анатолій Виноградов, через те, що ця вода є холодною, під час руйнування реактора тепловий вибух не відбудеться та не утвориться радіоактивна хмара. Тому, зона можливого забруднення буде меншою.

Шостий енергоблок перебуває в стані "гарячого зупину" та не виробляє електроенергії, тому він теж є більш безпечним, якщо відбудеться руйнація. Якщо його розженуть до робочого стану, то при його руйнуванні забруднення буде більш суттєвим.

На сьогодні АЕС, які були б подібними до Чорнобильської, в Україні вже немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЗАЕС #теракту #можливого #вибуху #забруднення #радіаційне
Оголошення
live comments feed...