• Головна
  • Завдяки проєкту UNFPA медики допомогли майже 7000 жителям Черкащини
Новини компаній
13:00, 26 червня

Завдяки проєкту UNFPA медики допомогли майже 7000 жителям Черкащини

Новини компаній

З листопаду 2022 року на Черкащині працюють лікарі мобільних гінекологічних бригад. Вони були створені та діють у рамках заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Європейського союзу (ЕСНО), Міністерства закордонних справ Данії, Канади, Франції та Республіки Корея.

За це час зробили понад 230 виїздів і всі чотири об’єднані райони області. Доводиться бувати в населених пунктах за 250-300 кілометрів від обласного центру. Вдалося обстежити майже 7000 пацієнтів.

AD_4nXc-U2z4BHTqnNzj9k4jlGRAbqAsSGCKBEkPi010IEllixNwPUT7Wi641qv6XZX_nmMgdJyScTLmTM9ke9U8sfEFc08mdpGCuH-ZJqTZR6iefq-gNVTPUhtTHCGIoeGLUpkaDQS4FpT0oTWdaPM_jippsMwQ?key=CEazX00aIcD0OInqplblRg

Як розповіла регіональний координатор проєкту, заступник медичного директора з акушерсько-гінекологічної допомоги-керівник обласного перинатального центру Наталія Лакуста, за декілька тижнів вона домовляється з головним лікарем закладу первинної ланки – центру ПМСД – про те, що такого числа приїде бригада. Головний лікар вирішує, в якому селі, ФАПі чи амбулаторії потрібна бригада з відповідними спеціалістами.

Після цього повідомляють населення про майбутнє прибуття бригади. Це роблять через місцеве телебачення чи газети та інші ЗМІ. В інших селах роблять подворові обходи. Повідомляють, в який день та час приїдуть лікарі.

«Ми отримали доволі добре й надійне обладнання, яке добре працює весь час насиченої роботи бригади. Дуже виручає й крісло, яке є в машині – особливо, коли під час виїздів до сільських ФАПів, де такого обладнання немає. Регулярно оновлюються й розхідні матеріали для обстежень та аналізів. Також маємо змогу надавати людям таблетуванні медикаменти за потребою», – каже координатор проєкту.  

AD_4nXfWQnrvRh30h4u6e-tUBo7leMdU0QI81x5MwvRnaxkRmcGtLVoMdb0zvQuB7KEIr2dAHZXWq0YVYUG36zJcTaUJbf8SOmxnukHUeG3XKhfoijxx0OhECbuGpBeu5MyxKrgdoya3yuTINA35MtdvaBt_T32v?key=CEazX00aIcD0OInqplblRg

Під час виїздів намагаються працювати до останнього пацієнта. Траплялося, що вже після того, як в селі було вимкнене освітлення, лікарі робили під ліхтарями машини швидкої допомоги.

Крім гінеколога й терапевта до роботи долучаються вузькі спеціалісти. Так, до бригад входять і кардіологи, і урологи. Це дозволяє приділяти відповідну увагу й чоловікам. До речі, в більшості лікарі бригади – це висококваліфіковані фахівці, в тому числі завідуючі відділеннями. Багато тих, хто володіє УЗД.

«Всі члени бригади, які працювали з самого початку її утворення, залишилися. У цьому важливу роль відіграє й фінансове заохочення медиків, яке було заплановано ще при створенні проєкту. Також лікарі розуміють, що ті, у кого виявлять хвороби, у майбутньому прийдуть до них у лікарню за лікуванням або консультаціями», – зазначає Наталія Лакуста.

У деяких випадках спеціалісти знаходять запущені та первинні форми онкологічних процесів. Наприклад, гінекологи виявляють рак шийки матки та яєчника, терапевти – рак кишківника. А в одному з районів трапився випадок, коли терапевт знайшла у людини доволі серйозну форму серцевої патології – пульс був до 40 ударів за хвилину. Людину направили на обстеження, домовилися зі спеціалістами. І зараз хворий знаходиться в кардіологічному диспансері.

Члени команди кажуть, що люди просять частіше приїжджати, вони задоволені. І якщо раніше проєкт в регіоні сприймали дещо з непорозумінням, то зараз взагалі немає проблем. І для людей з віддалених сіл, які дуже рідко потрапляють до лікарів, це дуже добра нагода. Тому можна стверджувати, що проєкт дає позитивні результати – багато в чому вдалося покращити ситуацію з охороною здоров’я в області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...