• Головна
  • Чим вразив перший етап КС з біатлону: прорив Мандзина, наш Стремсгейм
16:48, 9 грудня

Чим вразив перший етап КС з біатлону: прорив Мандзина, наш Стремсгейм

Чим вразив перший етап КС з біатлону: прорив Мандзина, наш Стремсгейм, антирекорд Меркушиної

Чим вразив перший етап КС з біатлону: прорив Мандзина, наш Стремсгейм, антирекорд Меркушиної

У Контіолахті завершився перший етап нового сезону Кубка світу з біатлону. Tribuna.com розпочинає рубрику, в якій ми будемо розповідати про найяскравіші моменти етапів КС.

Контіолахті подарувало фанатам багато цікавого: успіх чоловічої збірної України, неочікуваного лідера чоловічого загального заліку, дебютні медалі для спортсменів. А також діда і крашиху етапу.

Лідери етапу

Лідери етапу

Лідери етапу

У жіночому заліку Кубка світу лідерство захопила Ельвіра Еберг. Вона взяла медалі у кожній (!) гонці етапу в Контіолахті, включно з естафетами.

«Навіть брати участь у гонці в жовтому – це свого роду мрія, яка стала реальністю. Це те, про що я мріяла, коли була малою», – сказала шведка.

Загальний залік КС з біатлону, жінки: Джима – 42-га, Ельвіра Еберг лідирує

Лідери етапу

Лідери етапу

У чоловіків доволі неочікувано жовту майку за підсумками етапу забрав Ерік Перро.

23-річний француз переміг у масстарті та зараз випереджає у загальному заліку КС Стурлу Легрейда на один бал. Йоганнес Бо йде лише третім.

Загальний залік КС з біатлону, чоловіки: Мандзин йде 12-м

Святкування етапу

Збірна Франції тріумфально розпочала сезон на біатлонному КС. Команда здобула впевнену перемогу в чоловічій естафеті.

А Емільєн Жаклен поставив яскраву точку, повторивши на фініші фірмовий жест баскетболіста Стефа Каррі.

«Я не впевнений, що це посилання саме на НБА. Сам не знаю, що це було. Але продовжуйте, продовжуйте говорити», – сказав з іронією Жаклен.

Красень етапу

Красень етапу

Красень етапу

Найкращий після норвежців – таке почесне звання забрав Віталій Мандзин у першій особистій гонці нового сезону Кубка світу з біатлону.

21-річний українець посів 4-те місце в короткій індивідуалці. Завдяки цьому встановив свій найкращий результат в кар'єрі, вперше в історії України очолив загальний залік КС з біатлону U-23 та отримав похвалу від сучасного короля біатлону – Йоганнес Бо відсипав кілька компліментів Віталію.

«Я дійсно вражений [його виступом], тому що рівень гонки сьогодні був досить високим і він закрив всі 20 мішеней у вітер у Фінляндії тут, був швидким на лижні. Тому так, я пишаюся ним.

І він може пишатися собою. Сподіваюся, в Україні дивилися [цю гонку] – вони зараз мають нову зірку біатлону», – сказав Йоганнес Бо.

Перший етап Мандзин завершив 12-м в загальному заліку КС. А хороші результати інших партнерів по команді, Дмитра Підручного та Антона Дудченка, дозволили підняти Україну на 5-те місце в Кубку націй.

«Україна має нову зірку біатлону». Мандзин так увірвався в сезон, що зацінив навіть Йоганнес Бо

Респект етапу

Норвежець Ендре Стремсгейм переміг в короткій індивідуальній гонці на першому етапі Кубка світу з біатлону в Контіолахті.

Для 27-річного норвежця це друга перемога в кар’єрі на рівні КС. Здобув золото Стремсгейм із прапором України на гвинтівці.

«Це жахливо, що вторгнення триває так довго. Думаю, що дуже-дуже важливо робити все, щоб підтримати Україну. Саме тому я маю [український] прапор на прицілі», – сказав Стремсгейм.

Дякуємо!

Дід (та син) етапу

Австрійський біатлоніст Симон Едер посів 13-те місце у чоловічій короткій індивідуальній гонці на Кубку світу в Контіолахті.

У віці 41 року, 9 місяців і 10 днів він став другим найстаршим біатлоністом, який увійшов до топ-20 Кубка світу. У більш пізньому віці це вдавалося лише Уле Ейнару Бйорндалену, який у сезоні 2017/18 фінішував 12-м у спринті на етапі у Контіолахті. Тоді йому було 44 роки, 1 місяць і 12 днів.

Також Едер побив національний рекорд Австрії, який належав його батьку, ставши найстаршим біатлоністом, який увійшов до топ-20 гонки Кубка світу. Альфред Едер у сезоні 1994/95 у віці 41 року став 18-м в індивідуальній гонці на етапі у Рупольдингу.

Прикрість етапу

Інґрід Ланнмарк Тандреволл втратила медаль короткої індивідуальної гонки через проблеми з серцем. На четвертому колі дистанції Тандреволл була другою найповільнішою спортсменкою з усіх 99 біатлоністок та з одним промахом стала лише 17-ю в гонці.

Через проблеми зі серцем норвержка також пропустила масстарт.

«У мене все гаразд, але було важко пережити ще один неприємний досвід. Я трохи нервувала і боялася пережити те саме, що і зазвичай.

Важко повірити, що це не контролюється. У мене порушується ритм, серце б'ється дуже швидко, і треба повернутися до свого ритму», – сказала Тандреволд після спринтерських перегонів, де проблема повторилася.

Тому норвежка оголосила, що пропустить наступний етап Кубка світу.

Шок етапу

Уперше з листопада 2022-го жоден (!) норвежець не потрапив на подіум особистої гонки КС з біатлону.

Це сталося у спринті Контіолахті, де перемогу здобув француз Емільєн Жаклен, швед Себастьян Самуельссон став другим, німець Філіп Наврат – третій.

Найкращий результат серед норвежців показав Йоганнес Бо – 5-та позиція.

Медальна серія норвежців складала 42 гонки. Сумарно за 2 роки вони здобули 84 медалі в особистих стартах.

Подарунок етапу

Фінська біатлоніста Суві Мінкінен здобула першу нагороду в кар'єрі на етапі Кубка світу з біатлону. 7 грудня відбувся жіночий спринт у рамках першого етапу Кубка світу з біатлону в Контіолахті. Мінкінен стала третьою.

А вже 8 грудня Суві святкувала день народження. Цікаво, що фінка вирвала бронзу – випередила четверту Пройс лише на 0,1 секунди.

«Який божевільний день, так круто посісти свій перший особистий подіум перед домашніми трибунами. Завтра на стадіоні буде велика вечірка на цих домашніх стартах.

Супроводжуватиметься вона масстартом і одночасно моїм тридцятиліттям!» – написала Мінкінен.

Мінкінен здобула дебютну медаль напередодні дня народження – привітала Кайса Мякяряйнен

Прорив етапу

Шведська біатлоністка Елла Халварссон завоювала срібло в жіночій короткій індивідуальній гонці.

25-річна шведка стала справжнім відкриттям нового біатлонного сезону. Для Халварссон це перша особиста медаль на рівні Кубка світу і лише третій особистий старт на КС.

На цьому ж етапі Халварссон у парі з Себастьяном Самуельсоном виграли сингл-мікст.

Нині Елла Халварссон йде 6-ю в загальному заліку КС.

Провал етапу

Анастасія Меркушина встановила антирекорд карʼєри на Кубку світу. У короткій індивідуальній гонці Контіолахті українка стала 94-ю. До цього її антирекордом було 92-ге місце в Обергофі в сезоні-2020/21.

Через провальні результати на старті сезону головний тренер жіночої збірної України Микола Зоц вирішив відрядити Меркушину на Кубок IBU.

Загалом фінський етап вийшов не надто вдалим для всієї жіночої збірної – Україна йде 10-ю в Кубку націй, жодна з українок не кваліфікувалася до масстарту. А найкращою у загальному заліку КС йде Юлія Джима – 42-ге місце.

Чешка Маркета Давидова перемогла у першому жіночому спринті цього сезону. «Цього не було досить довго. У мене був досить невдалий попередній сезон, тож я рада, що мала гарну гонку», – сказала чешка.

Інформує ua.tribuna.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...