• Головна
  • Престижну італійську премію отримав харківський художник
18:07, 16 лютого

Престижну італійську премію отримав харківський художник

Премію вручають раз на два роки за видатні досягнення у сфері мистецтва графіки.

Відомий харківський художник Павло Маков отримав міжнародну премію Leonardo Sciascia amateur d’estampes, яку вручають за видатні досягнення у сфері мистецтва графіки.

Про це повідомляє "ЄрміловЦентр" на сторінці у Фейсбук, передає "Думка”.

"Це заслуга і визнання фундаментального внеску харківського художника Павла Макова в українське і європейське мистецтво. Дякуємо Павлу Макову за відданість мистецтву, за глибину досліджень, за роботи, які сьогодні вже стали культурним надбанням! І за послідовну громадянську позицію, яку Ви так невпинно відстоюєте”, - зазначили в "ЄрміловЦентрі".

Як зазначає "Суспільне.Культура”, премія заснована організацією Amici di Leonardo Sciascia на честь італійського письменника та мистецтвознавця Леонардо Шаші, який був колекціонером графічних естампів. Нагорода, яку вручають раз на два роки, підтримується провідними культурними установами Італії, зокрема фондом Il Bisonte у Флоренції, Музеєм паперу та філіграней у Фабріано, Школою міжнародної графіки у Венеції та Фондом Федеріки Галлі в Мілані.

Крім грошової винагороди у розмірі 2500 євро лауреат отримує можливість взяти участь у резиденції у Фабріано, а його роботи будуть представлені на виставках у кількох містах Італії. Всі твори, що беруть участь у конкурсі, передають до колекції Civica Raccolta di Stampe Achille Bertarelli у Мілані.

Павло Маков — український художник-графік, відомий своїми офортами, шовкодруками та мистецькими книгами. Його мистецтво вирізняється глибоким зв'язком із місцем, пам'яттю та історією, що простежується через теми саду, утопії та урбаністичного пейзажу.

Однією з ключових тем у творчості Макова є сад як метафора історії та людського існування. Художник порівнює його з Версальськими садами, де кожна рослина символізує людську долю.

Його графічні роботи часто наповнені відбитками пальців, що підкреслює особисту відповідальність за залишений слід у світі. Маков також активно працює з темою утопії, що відображається в його мистецьких проєктах, пов'язаних із Донбасом. Наприклад, у серії "Донроза" він переосмислює Донецьк як місто-розарій, що одночасно є символом мрії та руйнування. Його творчість уникає прямої соціальної критики, натомість фокусується на пам'яті та ролі людини в історичному процесі.

Основним медіа для Макова є глибокий офсетний друк, що дає створювати складні багатошарові зображення. Він особливо цінує якість матеріалів, використовуючи данський папір і власноруч виготовляючи лак для офортів.

Інформує dumka.media

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...