09:06, 26 лютого 2015 р.
У Черкасах лікарі ділились досвідом щодо реабілітації хворих, які перенесли інсульт
Як повідомляє КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної
статистики та здоров’я», днями за підтримки Департаменту охорони здоров’я та медичних
послуг ЧМР на базі КЗ «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної
допомоги» ЧМР відбулася міська науково-практична конференція на тему:
«Реабілітація хворих, які перенесли гостре порушення мозкового кровообігу».
Інсульт - це раптове порушення мозкового кровообігу, викликане оклюзією або розривом мозкової артерії. Третина пацієнтів, що перенесли інсульт, - це люди молодші, а дві третини - старші 65 років. Найбільш прогнозованими клінічними наслідками інсульту є інвалідність і смертність. | |
У роботі конференції взяли участь лікарі невропатологи, терапевти та сімейні лікарі лікувальних закладів м. Черкаси.
Із вступним словом під час відкриття конференції виступила міський позаштатний невропатолог, завідувач неврологічним відділенням для хворих з порушенням мозкового кровообігу КЗ «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» ЧМР Яковлєва Н.В., яка наголосила на актуальності теми конференції.
Згідно з статистичними даними в Україні кожні 5 хвилин трапляється випадок інсульту, кожні 12 хвилин 1 людина від інсульту гине. Серед хворих на інсульт 30-40% помирають протягом першого року після інсульту, лише 10-20% повертаються до повноцінного життя. Інсульт загрожує кожному шостому жителю планети, тож питання профілактики, лікування, визначення симптомів та реабілітації є життєво важливими. | |
Для попередження незворотних порушень спеціалісти рекомендують впровадити ранню мобілізацію, що сприяє швидшому відновленню рухової функції пацієнтів після інсульту. Науково доведено, що рання мобілізація дає набагато кращі результати у відновленні пацієнтів, ніж правила, котрих дотримуються у стаціонарах сьогодні.
У Черкасах торік було зареєстровано 918 хворих на інсульт, в той час як в 2012 році їх налічувалось 824. Особливо зріс рівень захворюваності у осіб працездатного віку.
Спеціалісти наголошують: чим раніше розпочнеться реабілітація, тим краще переноситься відновлення втрачених функцій, та повернення до максимально повноцінного життя.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:47
25 грудня
11:56
25 грудня
15:00
23 грудня
14:43
23 грудня
TRON та його роль у розвитку криптоіндустрії України
Новини компаній
11:00
23 грудня
ТОП новини
Оголошення
17:16, 20 грудня
17:52, Вчора
11:14, 12 червня
17:52, Вчора
17:52, Вчора
live comments feed...