Біля водойм на Черкащині планують розташувати захисні споруди
Незважаючи на всі загрози, пов’язані з війною, жителі області не припиняють активно відпочивати біля води. Проте лише за минулий рік було зафіксовано 64 випадки, в яких життя черкасців опинялося у небезпеці. І якщо 33 людей вдалося врятувати, то 38 випадків, з яких 3 дітей, на жаль, завершились летально. Інциденти траплялися і в облаштованих, і в необлаштованих для відпочинку місцях.
У цьому році під час відпочинку на воді загинуло вже 15 людей, з них троє дітей.
Про це повідомив директор департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії із правоохоронними органами Черкаської ОДА Сергій Озеран.
У Черкаській області 35 санкціонованих пляжів, із них 21 - у Черкаському районі. Щоправда лише 6 пляжів з числа санкціонованих готові до використання за призначенням – один в Черкасах, один в Звенигородці, один в Умані і три в Смілі. Відомо рятувальникам і про інші 90 стихійних місць масового відпочинку.
– Головне - це безпека людей, тож мають бути буйки, має бути обстежене дно. Як би ми не хотіли, а люди будуть ходити на пляж. І підлітки, і мами з дітьми. І щоб уникнути кількість загиблих, треба проводити заходи, роз’яснювальну роботу, облаштування, – каже Сергій Озеран.
Всі 35 офіційних пляжів були обстежені згідно з прийнятими інструкціями.
Начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС у Черкаській області Антон Плахотній зауважив, що рятувальники обстежили пляжі та направили відповідні вказівки відповідальним за їх утримання.
До слова, сьогодні територія водойм практично не захищена відповідними спорудами. 15 мільйонів гривень з міського бюджету Черкас будуть спрямовані на швидкоспоруджувані модульні захисні смуги, частину з яких, можливо, якраз і встановлять у місцях масового відпочинку. Подібні перешкоди вже розміщені у Дніпропетровській, Кіровоградській, Харківській областях.