Чи можлива зима без відключень електроенергії? В Черкасах запрацювала нова когенераційна установка
З урахуванням ризиків, які виникають через обстріли, основна увага Черкащини прикута до захисту енергетичних об’єктів. Як підприємствам, які мають постійне теплове навантаження (комунальні підприємства, ТРЦ, БЦ, виробничі підприємства) суттєво знизити втрати енергії, досягти ККД до 90% та зменшити витрати на енергоресурси? На ці та інші питання відповіли фахівці Viessmann Climate Solutions — німецького виробника енергетичних та кліматичних інженерних рішень.
Когенераційна установка Viessmann Vitobloc
Перш за все йдеться про забезпечення громад альтернативними джерелами енергії для резервного живлення. І одним з найефективніших способів забезпечити стійкість енергосистеми сьогодні є впровадження когенераційних установок — (КГУ) Vitobloc вже запустили напередодні опалювального сезону в одній з котелень Черкас.
Одна газопоршнева установка здатна забезпечувати світлом і теплом понад 7 000 будинків, незалежно від можливих відключень електроенергії. “По суті, це міні-ТЕС, що здатна забезпечити виробництво електричної і теплової енергії одночасно. Крім того, ефективність таких установок відчутна, адже на відміну від систем централізованого теплопостачання, тепло, що виробляється в КГУ, не втрачається, а подається в тепломережу” — коментує інженер сервісної служби Viessmann.
Про перші когенераційні установки в Черкасах розповідає 1800:
Проєкт реалізується за підтримки міжнародних партнерів, та має на меті зміцнити енергетичну незалежність громад. До реалізації проєкту включені три найбільші котельні міста, які обслуговують понад 24 тисячі побутових споживачів та 18 соціальних об'єктів, включаючи стаціонарні пункти Незламності.
Маючи в розпорядженні установки модельним рядом від 15 до 530 кВт, інженерне рішення підбирається виробником індивідуально, під потреби проєкту. Вартість однієї когенераційної установки потужністю 260 кВт — від 13 мільйонів гривень.
Когенераційні установки Viessmann забезпечуватимуть громади Черкащини світлом і теплом попри блекаути
Впровадження когенераційних технологій Viessmann в черкаських котельнях відчутно зменшує залежність від центральної енергосистеми, та забезпечує надійне постачання енергії теплогенеруючим та насосним обладнанням.
“Пишаюся тим, що у співпраці з проєктними командами та міжнародними організаціями Viessmann CS Ukraine працює над енерговідбудовою об'єктів критичної інфраструктури та енергетичною трансформацією України. Наші проєкти в Херсонській, Київській, Харківській, Рівненській, Львівській дозволить знайти шлях, яким критична інфраструктура та населення будуть повністю забезпечені світлом та теплом навіть у найтемніші для України часи” — прокоментував зміни генеральний директор Viessmann Climate Solutions в Україні, Олександр Збанко.